مشکلات صنعت از زبان دبیر کنفدراسیون صنعت ایران

دبیرکنفدراسیون صنعت در نشست روزملی صنعت گفت: مشکلات صنعت تولید در کشور همه جزو مسولیت وزارت صنعت، معدن تجارت نمی باشد بلکه وزارت خانه های دیگر نبز باید برای حل این مشکل با یکدیگر هم اندیشی کنند.

صنعت ومعدن حوزه‌ای از اقتصاد است که این روزها با موانع و مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند. بزرگداشت این روز فرصتی شد تا انجمن مدیران صنایع و کنفدراسیون صنعت ایران در همایشی به جمع‌آوری و تحلیل نظرات و دیدگاه‌های فعالان صنعتی و اقتصادی در جهت بهبود فضای کسب‌وکار و کاهش موانع و مشکلاتی که رشد صنعتی و توسعه اقتصادی را با محدودیت روبه‌رو کرده است بپردازند.
حسین ساسانی، دبیرکل و عضو هیئت مدیره ی کنفدراسیون صنعت ایران در حاشیه افتتاحیه این مراسم ضمن جمع بندی از همایش های برگزار شده در این دهه و ابراز امیدواری از همایش هایی که به این مناسبت برگزار شده گفت: این همایش ها فرصت مناسبی است برای بیان نقطه نظرات و آشنایی با افرادی که در حوزه اقتصاد فعالیت دارند و رفع مشکلات و موانعی که در مسیر صنعت وجود دارد.
وی ضمن تقدیر از وزیر صنعت، معدن وتجارت  که به عنوان یک راهبر، باحضورش در بیش تر همایش ها، برای رفع مشکلات و موانع این  بخش، کمک های بسیاری کرده است، اما مشکلات صنعت تولید در کشور کماکان پابرجاست و علت این موضوع هم این است که مشکلات صنعت تولید تنها در وزارت صنعت ومعدن خلاصه نمی شود بلکه همت سایر وزارتخانه ها  را نیز می طلبد وزارت خانه ها باید با همکاری یکدیگروهم اندیشی بیشتر وزارت خانه ها باهم برای رفع این مشکل اقدام کنند.
ساسانی دراین نشست مشکلاتی که  در حوزه صنعت ومعدن است را به مواردزیر خلاصه کرد:


ضعف ریشه های اقتصادی
وی پایین بودن ظرفیت جذب و انباشت سرمایه اختصاصی واجتماعی، تعاملات منطقه ای، بالابودن هزینه های اجتماعی رامانع آزادی تجاری، مالی و آزادی سرمایه گذاری، حقوق مالکیت، آزادی نیروی کار، مانع جذابیت فضای کاردانست و همچنین به سوق پیداکردن سرمایه ها به سوی اقتصاد غیر تولیدی و غیر صنعتی را اشاره داشت.
ضعف ریشه های مدیریتی
ساسانی ایجاداختلال در فعالیت های اقتصادی در بازار را از جمله ضعف در ریشه مدیریتی برشمرد وگفت: ضعف ساختاری در عدم بکارگیری نکته های مدیریتی ،عدم گماردن متخصصین در سمت های موثر،ضعف بخش خصوصی در کارآمد کردن بنگاه های اقتصادی همه و همه از ضعف ریشه مدیرتی در این بخش می باشد.

ضعف ریشه های تکنولوژی
رئیس کنفدراسیون صنعت ایران در پایان  جزیره ای بودن و غیر منسجم بودن امور، مدیریت ضعیف پروژه های سرمایه گذاری وآماده نبودن بخش خصوصی در به کار گیری تکنولوژی روز دنیا را ضعف ریشه های تکنولوژی برشمرد.

ارسال نظر